Biuletyn Informacji Publicznej - Starostwo Powiatowe w Lubinie
  Menu przedmiotowe
  Organizacje Pozarządowe /  Informacje dla Organizacji Pozarządowych
Tytuł dokumentu: 2.dniowe szkolenie "Aktywne narzędzia i techniki konsultacji oraz budowanie pozytywnego postrzegania się partnerów współpracy"
Data publikacji: 25.11.2013
Data na dokumencie/utworzenia:
Symbol dokumentu:
Typ dokumentu: Informacja

 
Konsultacje społecznie to sposób uzyskiwania opinii, stanowisk, propozycji itp. od instytucji i osób, których w pewien sposób dotkną, bezpośrednio lub pośrednio, skutki proponowanych przez administrację działań. Jak się do nich odpowiednio przygotować i dlaczego są one takie ważne? Dowiecie się Państwo na 2.dniowym szkoleniu dotyczącym aktywnych narzędzi konsultacji. 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych z województwa dolnośląskiego na 2.dniowe szkolenie „Aktywne narzędzia i techniki konsultacji oraz budowanie pozytywnego postrzegania się partnerów współpracy”. Ideą szkoleń jest udział w szkoleniu zarówno przedstawicieli JST jak i NGO. Zależy nam, aby przedstawiciele obu sektorów na co dzień  funkcjonowali w tych samych środowiskach lokalnych.

Celem szkolenie jest wzmocnienie uczestników konsultacji o wiedzę i kompetencje społeczne z zakresu wykorzystywania aktywnych narzędzi konsultacji.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Dolnośląska platforma dialogu i konsultacji społecznych”. Projekt jest realizowany przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych (Lider) w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego (Partner). 

 

Podczas dwudniowego szkolenia podejmowane będą następujące zagadnienia:

 • Aspekty formalno-prawne przygotowanie i prowadzenie konsultacji społecznych.
 • Co to są konsultacje społeczne?
 • Jak zaplanować konsultacje społeczne?
 • Jakich błędów w konsultacjach społecznych należy unikać
 • Jak sprawić aby konsultacje były lepsze?
 • Co możemy konsultować?

oraz 

 • Aktywne metody prowadzenia konsultacji społecznych w tym:
 1. Budżet obywatelski
 2. Debata publiczna
 3. Forum Lokalne
 4. Panel Obywatelki

 

Celem szkolenia będzie również budowanie dobrych relacji sektora samorządowego i pozarządowego. Dlatego podczas szkolenia wspólnie zastanowimy się nad funkcjonującymi  stereotypami współpracy i wzajemnego postrzegania się dwóch sektorów. Stworzymy w oparciu o Kodeks Zasad Konsultacji własny dokument dotyczący dobrych zasad konsultacji.

 

Termin szkolenia: 11 i 12 grudnia 2013 r. (środa, czwartek)

Miejsce szkolenia: Pracownia Projektów Międzykulturowych „Zajezdnia”, ul. Legnicka 65, Wrocław

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. Organizatorzy nie zapewniają noclegu ani przejazdu uczestnikom szkolenia.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dnia 06  grudnia  2013 r. na nr 71 793 23 24 bądź na adres e-mail: maria.mika@dfop.org.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy. W szkoleniu powinni wziąć udział przedstawiciele samorządu lokalnego, w szczególności osoby które zajmują się współpracą z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na tym samym obszarze. 

 

 
Załączniki

-
  Formularz_zgłoszeniowy_11-12 12.doc
(254.5 KB)

-
  Zaproszenie na szkolenie.pdf
(606.56 KB)


Osoba odpowiedzialna za treść Barbara Danek
Osoba wprowadzająca dokument Kacper Snowyda

 Rejestr zmian dokumentu
25.11.2013 Edycja dokumentu (Kacper Snowyda)